Jak jsem začal opět podnikat

Po pár měsících na pracáku kdy není žádná práce v dohledu se mi naskytla příležitost začít podnikat. Zapl jsem tedy excel a celou noc jsem počítal a počítal, odhadovaĺ a plánoval obraty a prodeje a došel jsem k závěru že se mi to na 100% vyplatí než být na pracáku.

První věc co jsem musel udělat bylo si obnovit živntost a přidat obor podikání. Jelikož to má být trafika tak maloobchod-velkoobchod. To byla ta jednodužší věc, Dále dohodnout nájem s ČD protože ji mám na nádraží, nakoupit zbopoží, vybavit trafiku, zprovoznit pokladu, zavést EAN, napsat si tabulky jako je pokladní kniha, evidence faktur a podobně. A může se začít,. Jelikož jsem měl na to velice omezené finance (a to věřte že jen to co jsem nyní napsal stálo 40 000Kč) jsem tedy hned v Pondělí otevřel. Kupodivu obchody jdou a zatím vše jede tak jak má, jen to s těmi financemi je špatné protože zatím  není na dokupování zboží, ale to doufám že by se příští měsíc mělo změnit z vydělanejch peněz. Určitě to můžete brát jako inspiraci když nemůžete najít práci, nic složitého na tom není Smile
— toto bylo napsáno dne 6.5.2011 —

A jak to  vypadá po půl roce fungování?

Plány na rozvoj
Během toho půl roku jsem si detailně zmapoval tuto tržní sílu v Ústí nad Orlicí, začal jsem dělat změny v sortimentu jako je výměna dodavatele baget z firmy Bapa na firmu Crocodille, Dále jsem rošířil nabídku o italskou kávu kterou připravuji přímo na místě a po čerstvě začaté spolupráci se společností RegioJet se začali rýsovat vyhlídky na další trafiku a to na stanici Ústí nad Orlicí město. Zde v této nové trafice došlo již k detailnějším postupům výpočtu fungování a zjistil jsem že pro rozjetí névé trafiky budu potřebovat investici 200tis Kč.

Realizace dalšího rozvoje
Tím bylo zařízení druhé trafiky. Začalo to obhlídkou terénu kde by mohlá stát, pro to jsem vybral snad nejlepší místo které jak jsem zjistil že pozemek našetěstí nepatří Českým Drahám ale městu.

Send to Kindle

Leave a Reply